Butelka ma ogromne znaczenie dla noworodka, dla którego jest alternatywą dla piersi mamy. Musi zatem zaspokajać jego ogromne potrzeby, aby karmienie było wygodne oraz komfortowe - zarówno dla mamy, jak również i dziecka. Obecnie butelki dla dzieci występują w wielu wariantach, co nie ułatwia wyboru tej właściwej. Niektóre kobiety, które mają wystarczająco dużo pokarmu, całkowicie rezygnują z karmienia swojego maluszka butelką. Zdarza się jednak tak, że konieczne jest przedwczesne wprowadzenie mleka modyfikowanego. Wtedy butelka dla niemowląt staje nie nieodzownym atrybutem codzienności mamy i dziecka.

Butelki dla dziecka

  • nowość

Jaka butelka dla niemowląt?

Jeżeli karmisz piersią, butelka będzie jedynie uzupełnieniem pokarmu, nie musi zatem mieć dużej pojemności. Większa przyda się, jeżeli dieta Twojego maluszka bazuje jedynie na mleku modyfikowanym. Do 4 miesiąca zaleca się butelkę o objętości 80-125 ml. Dla dzieci do 1 roku polecamy butelki o pojemności 200-250 ml. Wykorzystujemy je zarówno do mleka, jak również napojów uzupełniających. Wszystkie posiłki płynne od 8 miesiąca życia możemy podawać w butelce 250-320 ml. Butelki dla dzieci wykonane mogą być ze szkła - takie nie zawierają szkodliwych substancji, są higieniczne, ale mają większą wagę. Plastikowe są lżejsze, długo utrzymują ciepło, jednak pojawiają się na nich zarysowania.

Antykolkowe butelki dla dzieci

Coraz częściej spotykane są antykolkowe butelki dla niemowląt. Ich budowa ma zapobiegać przedostawaniu się do brzuszka dziecka wraz z pokarmem powietrza. Sprzyja temu odpowiednie wyprofilowanie butelki, jak też specjalny smoczek, który w całości wypełnia się pokarmem. To butelki dla niemowląt i dzieci, które szczególnie polecane są w pierwszych miesiącach życia, kiedy ryzyko pojawienia się kolki jest podwyższone.

W naszej ofercie znaleźć można również wiele innych akcesoriów do karmienia, w tym: talerzyki i miseczki, a także wygodne podkładki pod talerz.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium