Nim dziecięcą codzienność zdominują telewizory, komputery i smartfony, warto pokazać pociechom czarodziejski świat ukryty w książkach. Kontakt dziecka z książką od pierwszych miesięcy życia jest ważny dla jego rozwoju. Jako świadomy rodzic doskonale o tym wiesz, ale w praktyce bywa różnie z zapoznawaniem malucha z książką i czytaniem. Niektórzy rodzice wręcz uważają, że książeczka dla dziecka w tradycyjnej formie to przeżytek. Dobrze, że są też tacy, którzy z sentymentem wspominają początek swojej przygody z literaturą dla najmłodszych i miłością do słowa pisanego zarażają dzieci. Ci drudzy z doświadczenia wiedzą, że książki dla dzieci otwierają drzwi do świata. 

KSIĄŻKI DLA DZIECI

Akademia mądrego dziecka. Kolorowy nocnik Akademia mądrego dziecka. Kolorowy nocnik
Producent: Harperkids
Cena: 34,99 zł
zobacz więcej

Kiedy należy zaprezentować dziecku pierwszą książeczkę?

Nie do przecenienia jest rola pierwszych książeczek w rozwoju społecznym, psychicznym, intelektualnym najmłodszych. Powodów, dla których warto czytać dzieciom jest tyle, że trudno je wszystkie wymienić. Czas spędzony z dzieckiem na oglądaniu, czytaniu, opowiadaniu książeczek jest czasem owocnym, który przełoży się na późniejsze umiejętności edukacyjne dziecka. Niektórzy rodzice czytają dziecku, kiedy jest ono jeszcze w brzuchu. Inni zaczynają od pierwszych dni życia. Pierwszą książeczkę z ceraty czy twardej tektury można dać do zapoznania się z nią (czynności manualne) półrocznemu maluchowi. Kilkumiesięczne zainteresują sensoryczne książeczki dla dzieci, kolejne będą obrazki z krótką treścią i coraz “poważniejsze” opowiadania.

Najlepsze książeczki dla dzieci w E-kidsplanet

To takie, które w sposób prosty, zrozumiały przekazują treści bliskie dziecku, odpowiednie do wieku i szeroko pojętych umiejętności malucha. Książki dla dzieci powinny być pomocnikami rodziców we wspieraniu rozwoju maluchów. Dzisiaj to już nie tylko “Czerwony Kapturek”, ale szereg mądrych, edukacyjnych książeczek dla dzieci, takich jak dostępne w naszym sklepie książeczki z serii “Mysia”, “Pucio” czy “Rok w krainie czarów”. Nie musisz przepłacać za książeczki dla dzieci (często wątpliwej treści). Tanie książki dla dzieci o wartościach edukacyjnych i wspierających rozwój dostaniesz u nas. Warto kupować niemowlętom także inne zabawki konstrukcyjne dla 4 latka oraz zabawki ogrodowe dla dzieci, które wpływają pozytywnie na ich rozwój i rozwijają kluczowe umiejętności dziecka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium