Dzieciństwo to niezwykły czas. A wspomnienia z tego okresu zawsze wzbudzają ciepłe uczucia. Takie magiczne momenty, jak kojący głos rodzica czytającego książeczki edukacyjne dla małych dzieci “do poduszki’, to najmilszy obrazek z dzieciństwa.

 

DLA NAJMŁODSZYCH

  • nowość

Warto czytać dzieciom od pierwszych chwil życia - sięgnij po książeczki dla najmłodszych

Do czego od lat zachęcają psychologowie i pedagodzy. Ale rzeczywistość nie wygląda tak jakby tego życzyli sobie specjaliści. Zabiegani rodzice, wszechobecne multimedialne udogodnienia - najłatwiej włączyć dziecku bajkę w telewizorze, tablecie itp. i mieć malucha z głowy. Gdyby problem nie istniał, nie potrzebna byłaby kampania społeczna zachęcającą do czytania dzieciom. A czytanie maluchom od pierwszych chwil życia (a nawet już w życiu płodowym) pełni ogromną rolę we wspieraniu rozwoju psychofizycznego naszych pociech. Buduje więź emocjonalną, zapewnia poczucie bezpieczeństwa, stymuluje pracę mózgu, rozwija wyobraźnię i wrażliwość, wspomaga rozwój mowy, poszerza słownictwo, wspiera rozwój motoryczny.

Jakie książki dla małych dzieci będą odpowiednie?

Na rynku wydawniczym nie brakuje pozycji do czytania dedykowanych najmłodszym. Tylko nie zawsze potrafimy wybrać te, odpowiednie do wieku dziecka. Książki dla najmłodszych dzieci przede wszystkim powinny mieć kolorowe ilustracje (proste i czytelne w odbiorze), krótką, zrozumiałą treść i trwałą formę (grube i solidne strony). Dla 3-6 miesięcznego niemowlaka właściwe będą książeczki kontrastowe, dla starszych niemowląt - książeczki sensoryczne. Dzieci do 3 roku życia uwielbiają książeczki z rymowankami, krótkimi wierszykami i “okienkami - niespodziankami”. Przedszkolakom spodobają się bajki, opowiadania i książeczki edukacyjne dla małych dzieci poszerzające wiedzę i umiejętności. Książki dla małych chłopców i dziewczynek powinny zawierać obrazki i treści zrozumiałe dla najmłodszych, nie należy dzieci bombardować nadmiarem informacji, nie można od najmłodszych wymagać zbyt długiego skupienia uwagi. Tak właściwie liczy się regularność czytania, poświęcenie uwagi dziecku i książeczka dostosowana wyglądem i treścią do wieku szkraba.

My wiemy, jak ważne jest czytanie najmłodszym, dlatego zgromadziliśmy dla Was i Waszych milusińskich najlepsze książki dla małych dzieci na rynku. Jest w czym wybierać!

Sprawdź też książki dla przedszkolaków dostępne w ofercie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium