Odciągacz pokarmu to urządzenie przez wiele mam uważane za niezbędne w niemowlęcej wyprawce. Mleko mamy jest najlepszym i najzdrowszym pokarmem, jednak często mamy nie mogą karmić dziecka bezpośrednio piersią, wtedy z pomocą przychodzi nam laktator. Są sytuacje, kiedy bezpośrednie karmienie maluszka piersią jest niemożliwe z przyczyn fizjologicznych zarówno mamy jak i dziecka, często też młode mamy muszą pobudzić laktację, nawet w szpitalu, wówczas laktatory okazują się niezbędne. Sprawdź ofertę laktatorów w naszym sklepie, znajdziesz tu laktatory tradycyjne - ręczne oraz te elektryczne, które świetnie sprawdzają się w każdej sytuacji, wszystko w zależności od potrzeb Twoich i Twojego maluszka.

Laktatory i akcesoria do karmienia

W jakich sytuacjach przydaje się odciągacz pokarmu?

Laktator przydaje się, gdy dziecko z przyczyn zdrowotnych musi zostać dłużej w szpitalu, a mama wraca do domu (można wówczas odciągnąć pokarm i dowieźć do szpitala, by nakarmić maluszka), przyda się, kiedy karmiąca mama musi spędzić kilka godzin (czasem dni poza domem - powrót do pracy, wyjazd służbowy), a także, kiedy niemowlę ma problem z uchwyceniem sutka. Co ciekawe, odciągacz pokarmu może okazać się pomocny, kiedy mamy problem z brakiem lub nadmiarem mleka. Opróżnienie piersi laktatorem może zwiększyć ilość wytwarzanego pokarmu, zaś nadmiar odciągamy tylko wtedy, kiedy maluch nie jest w stanie opróżnić piersi, a piersi stają się bolesne i obrzmiałe.

Jakie laktatory wybrać?

W sprzedaży są dwie wersje: laktatory ręczne i laktatory elektryczne. Laktator ręczny jest tańszy od wersji elektrycznej, idealny do sporadycznego odciągania, działa bezgłośnie, ale wymaga większego wkładu pracy (pompowania dłonią), by utrzymać podciśnienie potrzebne do wypłynięcia pokarmu.

Laktator elektryczny jest łatwiejszy, wygodniejszy i wydajniejszy w użyciu, ponieważ:

  • za wytworzenie podciśnienia odpowiada silniczek,
  • zastosowana technologia 2- Phase naśladuje rytm ssania dziecka,
  • jego intuicyjna obsługa jest niezwykle prosta.

W ofercie naszego sklepu posiadamy laktatory ręczne i elektryczne oraz akcesoria do karmienia niemowląt marki Simea. Produkty Simea posiadają wymagane atesty i są bezpieczne zarówno dla mamy jak i dziecka. Oprócz tego, w ofercie naszego sklepu znajdują się również praktyczne otulacze dla niemowląt oraz nosidełka dla dzieci, które znacznie ułatwiają tę czynność zwłaszcza na początku macierzyństwa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium