Maty edukacyjne dla dzieci

Maty edukacyjne stymulują praktycznie wszystkie zmysły dziecka. Świetnie sprawdzają się już od pierwszych tygodni życia maluszka. Są bardzo praktyczne, można z nich korzystać w domu, podczas wizyty u znajomych czy też wakacyjnych oraz weekendowych wyjazdów. To pewnego rodzaju domowy plac zabaw, na którym ciekawy świata maluch może poznawać otoczenie i rozwijać swoje zmysły. Stojaki gimnastyczne dla dzieci mają różne rozmiary, a także funkcje. Są mniej i bardziej kolorowe, miękkie, a także w wersji dwustronnej. Przy jej wyborze należy więc kierować się kilkoma ważnymi aspektami, aby zapewnić swojemu dziecku przyjemną i bezpieczną zabawę.

Maty edukacyjne i stojaki gimnastyczne

Maty z pałąkiem dla niemowląt oraz piankowe puzzle

Korzystanie z maty edukacyjnej zaleca się od 3 miesiąca życia, kiedy maluszek jest już bardziej zainteresowany otaczającym go światem i leży samodzielnie na brzuszku. Maty edukacyjne dla niemowląt koniecznie muszą być wykonane z miękkiego materiału, aby maluch mógł na nich bezpiecznie leżeć, a nawet się poruszać. Przydadzą się też dodatkowe zabawki, zawieszone na pałąku. W przypadku starszych dzieci świetnie sprawdzają się stojaki gimnastyczne dla dzieci.

Naszą propozycją są piankowe puzzle, z których można ułożyć matę o dowolnym kształcie, bardzo dobrze zastępuje dywan w dziecięcym pokoju. Starsze dziecko będzie mogło w przyszłości samodzielnie układać matę, ucząc się przy tym alfabetu bądź tworząc nowe wyrazy. Ciekawym i bardzo unikalnym rozwiązaniem jest mata posiadająca opatentowany mechanizm Yookidoo Magic Motion track™. Wystarczy przymocować do maty wieloteksturową lub pluszową zabawkę do panelu Magic Motion Track™. Teraz pozostaje tylko obserwować, jak się sama porusza. Maty edukacyjne dla dzieci to też sposób na bezpieczna zabawę. Są miękkie i znacznie lepiej sprawdzają się do zabawy niż twarda podłoga. 

Dzięki wprowadzeniu takiej formy aktywności, już po kilku tygodniach maluch będzie korzystał ze skoczków dla dzieci, a dzięki aspektowi edukacyjnemu, mogą stanowić zamiennik zabawek sensorycznych

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium