Specjalne okulary przeciwsłoneczne dla dzieci to nie tylko stylowe akcesoria - to przede wszystkim artykuły chroniące wzrok maluchów przez szkodliwym promieniowaniem UV-A, UV-B i UV-C. Z tego względu okulary przeciwsłoneczne dla dziecka nie powinny być wybierane przypadkowo. Opiekunowie powinni zwrócić uwagę na kilka parametrów decydujących o tym, czy produkty te są warte zakupu i należycie obronią ich pociechę przed wpływem promieni słonecznych.

Idealne okulary przeciwsłoneczne dziecięce nie tylko chronią przed promieniowaniem UV-A, UV-B i UV-C, lecz również:

  • są wyposażone w nietłukące się szkła,
  • mają wysoką klasę optyczną, przez co zapewniają dobrą najwyższą jakość obrazu,
  • mają odpowiedni, możliwie jak najwyższy filtr.

Takie wyroby są stworzone według wytycznych, jakie muszą spełniać okulary dla dzieci. Przeciwsłoneczne wyroby powinny odpowiadać wymaganiom normy EN 12312-1:2013+A1:2015.

Nie należy zapominać o tym, że najlepsze okulary dziecięce przeciwsłoneczne muszą być po prostu wygodne. Powinny być dostosowane do krzywizny nosa, aby z niego nie spadały, i do rozmiaru małych uszu, by stabilnie przylegały do twarzy malucha i zapewniały jego oczom rzeczywistą ochronę. 

Komfort noszenia wcale nie jest najmniej ważnym czynnikiem, zgodnie z którym należy wybierać akcesoria dla najmłodszych. Wygodne dziecięce okulary przeciwsłoneczne marki Rockahula dostępne w naszej ofercie zachęcają malucha do noszenia ich i pomagają wyrabiać dobry nawyk ochrony przed promieniami UV.

Nietłukące się szkła chronią najmłodszych przed skaleczeniem. Z kolei produkty wykonane z bezpiecznych materiałów nie szkodzą skórze maluchów ani środowisku. Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci nie powinny zawierać: BPA, chromu, niklu, ftalanów, rtęci. Niektóre z tych substancji, szkodliwie wpływają na układ hormonalny, przyczyniają się do powstania rozmaitych schorzeń, w tym nowotworów, a także powodują silne reakcje alergiczne. Produkty sprzedawane w naszym sklepie są wyprodukowane bez użycia powyższych substancji.

Szkła i oprawki potrzebują odpowiedniego traktowania, by służyły użytkownikom przez długi czas. Należy je czyścić przeznaczonymi do tego ściereczkami i przechowywać w odpowiednim etui. Produkty dostępne w naszym sklepie są sprzedawane w zestawach z niezbędnymi akcesoriami. Dzięki temu nasze okulary przeciwsłoneczne dla dziecka są chronione przed uszkodzeniami i same mogą skutecznie obronić oczy najmłodszych przed szkodliwym promieniowaniem.

OKULARY PRZECIWSŁONECZNE DLA DZIECI

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium