O zęby trzeba dbać, nawet zanim jeszcze będą widoczne podczas szerokiego uśmiechu maluszka. Higiena jamy ustnej jest niezwykle ważna już w wieku niemowlęcym, kiedy ząbki dopiero wyrastają i kształtuje się ich układ. Mycie zębów rano i wieczorem w pierwszych latach życia dziecka kształtuje w nim dobre nawyki. Do pielęgnacji jamy ustnej wybieraj zawsze pasty do zębów dla dzieci, czyli produkty przeznaczone dla najmłodszych. W swoim składzie zawierają tylko bezpieczne dla nich składniki o właściwościach pielęgnacyjnych, czyszczących, wzmacniających i odbudowujących.

Pasty do zębów dla dzieci i niemowląt

Bezpieczna pasta dla niemowląt

Jaka powinna być pierwsza i każda kolejna pasta dla dzieci? Kluczowy przy wyborze jest oczywiście skład, w którym nie mogą znaleźć się sztuczne substancje barwiące, konserwanty i SLS. Nie powinno w nim być też cukrów, które mimo to pojawiają się stosunkowo często w pastach dla dzieci, aby mogły zachwycać pysznym smakiem. Obecność cukrów nie jest jednak konieczna dla nadania im ciekawych walorów smakowych. Bez z nich również pasty do zębów dla dzieci mają owocowo, zachęcający do częstego mycia smak. Ponadto w pastach powinno się unikać fluoru, tych dla dorosłych również, ale dla maluchów szczególnie. To substancja, która przyjmowana w większych dawkach szkodliwe wpływa na zdrowie nie tylko zębów, ale całego organizmu człowieka. Wywołuje zmiany w szkliwie, na skutek czego pojawiają się przebarwienia na zębach, a następnie ubytki. Nadmiar fluoru objawia się też biegunką i bólem brzucha. Pasty dla niemowląt i dzieci powinny być wykonane tylko z bezpiecznych dla ich zdrowia składników. Ich połknięcie nie może wywoływać żadnych niepożądanych skutków. Smak nie może zniechęcać, a przekonywać maluchy, że mycie zębów jest fajne.

Jak prawidłowo myć zęby u dzieci?

Używaj niewielkiej ilości pasty i oczywiście szczoteczki z miękkim włosiem. Szczotkowanie rozpocznij w momencie, kiedy zobaczysz pierwsze wyżynające się ząbki. Mycie powinno odbywać się przynajmniej 2 razy dziennie. Rób to delikatnie, a kiedy maluch już sam będzie sobie radził z tą czynnością, pilnuj, aby szczotkował zęby dokładnie, przez ok. 2 minuty. Sprawdź specjalne szczoteczki dla niemowląt w naszej ofercie oraz szczoteczki dla dzieci

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium