Sortery dla dzieci

Zadbaj o rozwój swojego dziecka od pierwszych miesięcy jego życia. Wybieraj zabawki, które wspierają jego umiejętności, nie tylko bawią, ale również uczą. Sorter dla dzieci jest jedną z popularniejszych zabawek dla maluszków, bardzo chętnie wybieranym przez rodziców. Ich najważniejszą zaletą jest konstrukcja, pozwalająca na naukę i pomoc w rozwijaniu zdolności poznawczych. Odgrywają wiec ważną rolę w procesie poznawania przez maluszka otaczającego go świata.

Sortery i piramidki

Sortery dla dzieci wymuszają na nich samodzielność. Same muszą znaleźć sposób i technikę na dopasowanie klocków czy innych zabawek do kształtów otworów. Na tym polega zabawa – jest łatwa, ale przynosząca bardzo wymierne efekty w rozwoju dziecka. Tak naprawdę główną motywacją jest ciekawość malucha, który początkowo nie wie, co się wydarzy, kiedy wykona jakiś ruch. Kiedy już przekona się, że potrafi właściwie dopasować klocki do otworów, będzie odczuwał satysfakcję, co wzbudzi w nim chęć dalszej zabawy.

Sorter – zabawka, która uczy

Sortery dla dzieci świetnie sprawdzają się już u 3-letnich maluszków. Do wyboru mamy kilka rodzajów tych zabawek. Mogą być to np. drewniane klocki lub plastikowe zwierzątka. Świetnie sprawdzają się też układanki logiczne i pojazdy z otworami. Dla urozmaicenia zabawy polecamy sorter kształtów w formie pchacza. Będzie dla maluszka wsparciem na etapie nauki chodzenia. Sortery dla dzieci uczą rozpoznawania kształtów, a także ich właściwego dopasowania. Można je też wykorzystać do nauki liczenia oraz nauki kolorów. Tak naprawdę jeden sorter może odegrać zupełnie inną rolę w zależności od etapu rozwoju dziecka i jego wieku. Sorter dla dzieci świetnie wpisuje się w koncepcję nauki przez zabawę. Maluch spędza czas, ucząc się i bawiąc. Jeśli stawiasz na rozwój swojej pociechy, wybierz maty edukacyjne dla dzieci lub puzzle i układanki dla najmłodszych i przekonaj się, jak wiele uśmiechu mogą wywołać tego typu zabawki!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium