Pierwsze próby samodzielnego jedzenia już za Wami czy dopiero zaczynacie naukę tej czynności? Niezależnie od tego, jak dobrze Twój maluch potrafi już samodzielnie jeść, potrzebne Wam będą specjalne sztućce dla dzieci. Normalne są zdecydowanie dla niego za duże, co nie ułatwia mu spożywania posiłków. Mają też ostro zakończone krawędzie i nie są właściwie wyprofilowane zgodnie z maluszka potrzebami. Dlatego też potrzebujesz czegoś specjalnego, co ułatwi Ci naukę samodzielnego jedzenia oraz szybciej przyniesie pożądane efekty. To sztućce dla niemowląt i nieco starszych dzieci, zaprojektowane z myślą specjalnie o ich wyjątkowych potrzebach.

Sztućce dziecięce

B.Box Widelczyki do przekąsek 3 szt. B.Box Widelczyki do przekąsek 3 szt.
Producent: b.box
Cena: 37,00 zł
zobacz więcej
Lulabi Sztućce Myszka Mickey Lulabi Sztućce Myszka Mickey
Producent: Lulabi
Cena: 22,99 zł
szt.
zobacz więcej
Lulabi Sztućce Myszka Minnie Lulabi Sztućce Myszka Minnie
Producent: Lulabi
Cena: 24,99 zł
szt.
zobacz więcej

Pierwsze łyżeczki dla niemowląt, również do karmienia

Pierwszą styczność z łyżeczką dzieci mają podczas karmienia zupkami, kaszkami czy innymi zmiksowanymi daniami. Wtedy to rodzic podaje jedzenie maluszkowi łyżeczką. Najlepiej sprawdzają się takie o odpowiednio wyprofilowanym kształcie, ułatwiające nabieranie pokarmu. Łatwo się je chwyta, dlatego też przydadzą się później podczas nauki samodzielnego jedzenia. Łyżeczki dla niemowląt powinny być lekkie i wykonane z bezpiecznych dla nich materiałów, bez PCV, ftalanów i BPA. Ponadto ciekawym rozwiązaniem jest łyżeczka dwustronna, z jednej strony większa, z drugiej mniejsza. Łyżeczki dla starszych dzieci już zdecydowanie bardziej przypominają te typowe dla dorosłych. Bardzo często są jednak uzupełniane o dodatkowe elementy ozdobne w postaci np. wizerunku bajkowych bohaterów.

Sztućce dla dzieci, czyli jemy nożem i widelcem

W życiu każdego rodzica nadchodzi taki moment, że ich dziecko chwyta nóż i widelec, chcąc samemu zjeść śniadanie lub obiad tak, jak jego mama i tata. Takie sztućce dla dzieci powinny być dla nich bezpieczne, a więc nóż nie może mieć ostrego zakończenia. Tak naprawdę nauka nie polega na szybkim i prawidłowym pokrojeniu kawałka mięsa czy warzywa, a na odpowiednim posługiwaniu się nożem i widelcem, wypracowaniu właściwych nawyków. Dlatego dobrym rozwiązaniem na początek będą bambusowe sztućce wielorazowe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium