Twoje dziecko już samodzielnie je? A może dopiero przed Wami nauka jedzenia z talerzyka i miseczki? Świetnie, z przyjemnością pomożemy Ci zadbać o radość podczas posiłków. Dziecko powinno mieć swoje własne talerzyk i miseczkę. Nie najlepiej sprawdzają się szklane i ceramiczne naczynia, nie tylko dlatego, że nie są atrakcyjne wizualnie dla malucha, ale korzystanie z nich nierzadko skutkuje stłuczeniem, co nie jest bezpieczne dla dziecka. Dlatego też miseczki i talerzyki dla dzieci wykonuje się z materiałów, które nie niszczą się przy upadku czy uderzeniu. Jest to często bambus, a także plastik wolny od ftalanów, a więc bezpieczny dla maluchów.

Talerzyki i miseczki

Pierwsze talerzyki i miseczki dla niemowląt

Jeżeli chodzi o kwestie wizualne, to na pewno miseczki i talerzyki powinny być kolorowe. Mogą się na nim znaleźć zwierzątka czy też inne, pobudzające wyobraźnię i wzbudzające zainteresowania kształty i wzory. Dzięki temu maluch chętniej będzie siadał do kolejnego posiłku. Nie mogą być to naczynia zbyt małe, pomimo że dziecko je zdecydowanie mniej niż dorosły. Większe zapobiegają wypadaniu jedzenia, a także stwarzają lepsze warunki do nauki samodzielnego spożywania posiłków. Miseczki dla dzieci powinny być więc głębokie, a talerzyki mieć dużą średnice. Aby naczynia nie przesuwały się i nie zmieniały swojego położenia, mają dodatkowo antypoślizgowe przyssawki, zawsze pozostają na swoim miejscu. Ciekawymi produktami są talerzyki dla dzieci z przegródkami, które umożliwiają podział posiłku na poszczególne produkty lub ich grupy. Posiłek podzielić może Twój maluszek sam, co dodatkowo pomoże Ci lepiej poznać jego preferencje smakowe. Takie przegródki uczą też dziecko prawidłowego żywienia i dobrych nawyków. Przydadzą się również sztućce dla dzieci oraz kubki dziecięce.

Może w zestawie?

Dzieci lubią rzeczy ładne, dlatego również ich pierwsza zastawa powinna być dla nich atrakcyjna wizualnie. Wybieraj miseczki i talerzyki dla niemowląt i starszaków, które przypadną do gustu Twojemu małemu człowiekowi. W naszym sklepie są one dostępne nie tylko w różnych wariantach, ale też w tych samych wzorach, umożliwiając tym samym stworzenie spójnego zestawu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium