Nauka raczkowania i chodzenia

Twoje dziecko jest coraz bardziej aktywne, wykazuje już chęć do pójścia naprzód, chciałoby bliżej i lepiej poznawać świat. Swoje pierwsze kroki będzie stawiać jednak, raczkując. Chcesz mu w tym pomóc, jeszcze bardziej zaangażować go do aktywnego poruszania się i tym samym rozwoju? Zdecyduj się na zabawki do raczkowania, doskonale aktywizujące najmłodsze dzieci. Jednocześnie bawią i uczą, co jest świetnym sposobem na rozwój umiejętności chodzenia. Jak wiadomo, raczkowanie to jej pierwszy etap. Zanim się obejrzysz, Twój maluch stanie na nogi. Wtedy przydadzą się zabawki do chodzenia, dzięki którym dziecko będzie chętniej, ale też bezpieczniej i stabilniej poruszać się na własnych nogach.

Zabawki do nauki chodzenia i raczkowania

Zabawki do nauki raczkowania

Na początek, dla kilkuletniego maluszka, który właśnie zaczyna raczkować, polecamy zabawki do nauki raczkowania, które poruszają się po podłodze samodzielnie lub wprawione w ruch przez dziecko, przez dotknięcie rączką lub popchnięcie ich. Tego typu pchacze posiadają dodatkowe funkcje, świecą, wydają dźwięki, a także poruszają niektórymi elementami, oczywiście w momencie, kiedy zostaną wprawione w ruch. Zabawki do raczkowania sprawiają, że maluch więcej się porusza, z ciekawością bawi się zabawką, która reaguje na jego dotyk w odpowiedni sposób. Dziecko rusza w pogoń za zabawką!

Zabawki do chodzenia

Kiedy technika raczkowania zostanie już opanowana, Twoje dziecko zaczyna stawać na nogach, a później stawiać pierwsze kroki. Pomogą mu w tym zabawki do chodzenia. To wszelkiego rodzaju pchacze i jeździki dla dzieci, które będą podparciem dla maluszka, który ma jeszcze problem z utrzymaniem równowagi. Kiedy już będzie stabilnie stąpać po ziemi, przydadzą się zabawki do ciągnięcia, zwierzaki i pojazdy na sznureczku. Twój maluch będzie mógł „wyprowadzać” swojego pupila na spacery! Dodatkowo nauczy się odpowiedzialności.

W naszej ofercie znajdziesz także zabawki sensoryczne pobudzające zmysły malucha.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium