Zabawki towarzyszą dzieciom od zarania dziejów, te pluszowe - trochę krócej. Jednak ich rola w życiu dziecka jest tak ogromna, że kiedy po latach pytamy dorosłych o wspomnienia z dzieciństwa - wymieniają pluszowego towarzysza zabaw. Pluszowe zabawki to już nie bure misie, które pamiętają nasi dziadkowie, ale cała kolekcja różnorodności: pluszowe kotki, pieski, zajączki, żabki a nawet auta.

ZABAWKI PLUSZOWE

Pluszowe zabawki - krótka historia

Szyte ręcznie przez chorą ciocię pluszowe maskotki zainspirowały jej siostrzeńca do założenia firmy produkcyjnej. Rzecz działa się w Niemczech pod koniec XIX wieku. Wkrótce zabawki pluszowe trafiły do Stanów Zjednoczonych i wiele firm widząc zainteresowanie nimi, rozpoczęło ich wytwarzanie. Inna historia głosi, że pluszowe zabawki zawdzięczamy prezydentowi St. Zjednoczonych. Teodor Roosevelt miał darować życie małemu niedźwiadkowi. Podobizna misia trafiła do gazet i zainteresowała na tyle rosyjskiego emigranta M. Mitchomm’a, że zajął się produkcją pluszowych niedźwiadków. Jakakolwiek była historia pluszowych zabawek, niezaprzeczalny jest fakt, że podbijają one serca dzieci na całym świecie.

Za co dzieci kochają pluszowe zabawki?

Za to, że są miłe, miękkie w dotyku i niezwykle sympatyczne. Za to, że są najlepszymi przyjaciółmi i towarzyszami zabaw, powiernikami sekretów, pocieszycielami w smutku, współtowarzyszami dziecięcych radości. Pluszowe zabawki dla dzieci są najlepszym lekarstwem na stresujące sytuacje, z jakimi spotykają się dzieci – wizyta u lekarza, pierwszy dzień w przedszkolu itp.

Pluszowe zabawki dla dzieci w naszym sklepie

Szukając zabawek dla dziecka, zwracasz uwagę na ich jakość, estetykę i czy są wykonane z bezpiecznych dla zdrowia malucha materiałów. Kupując zabawki u nas, możesz być o to spokojny. Jeśli zależy Ci na podarowaniu dziecku radości, podaruj mu jedną (a może kilka) fantastycznych pluszowych zabawek z naszego sklepu. Sprawdź również zabawki interaktywne dla dzieci oraz koniki na biegunach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium