Termin “integracja sensoryczna” pojawia się w wielu artykułach dotyczących rozwoju dzieci. Niestety wielu rodziców zbyt późno dowiaduje się o tym, jak ważne dla prawidłowego rozwoju malucha jest stymulowanie zmysłów, a przede wszystkim wspieranie procesu ich przetwarzania zwanego procesem integracji sensorycznej. Zabawki sensoryczne to narzędzia, dzięki którym zadbamy o prawidłowy rozwój sensoryczny i motoryczny dziecka co w przyszłości pozwoli mu uniknąć wielu problemów rozwojowych.

Zabawki sensoryczne

Zabawki sensoryczne dla dzieci – co to takiego?

Poznawanie “świata” odbywa się przy pomocy zmysłów: dotyk, słuch, wzrok, smak, węch, zmysł równowagi i poczucia własnego ciała. Wszystkie te wrażenia są porządkowane w mózgu. Dostarczanie ich w odpowiedniej dawce, w odpowiedni sposób i przy wykorzystaniu właściwych narzędzi (zabawki sensoryczne), gwarantuje harmonijny rozwój malucha. Kształt, faktura, dźwięk, kolor – to istotne cechy zabawek sensorycznych, których zadaniem jest dostarczanie różnorodnych wrażeń zmysłowych. Im wcześniej zapoznamy dziecko z odpowiednimi dla jego wieku i możliwości zabawkami sensorycznymi tym korzystniejszy wpływ na jego rozwój. Okres wczesnego dzieciństwa jest kluczowy dla kształtowania procesów integracji sensorycznej. Należy jednak pamiętać, że i niedobór, ale i nadmiar bodźców jest szkodliwy. Stawiajmy nie na ilość, ale na jakość zabawek sensorycznych.

Sensoryczne zabawki – zadbaj o harmonijny rozwój dziecka z zabawkami z naszego sklepu

Zabawki sensoryczne dla dzieci, które posiadamy w sprzedaży bawią, uczą, wspierają rozwój. Wśród nich znajdziecie najprostsze, takie jak piłeczki sensoryczne, maskotki aktywizujące, aż po zabawki sterowane smartfonem. Każda z nich zasługuje na uwagę i jest godna polecenia, tym bardziej, że są one niezwykle starannie wykonane, estetyczne i bezpieczne dla dzieci. Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu i wybierz odpowiednią dla Twojego malucha zabawkę. W naszym asortymencie znajdziesz także ciekawe zabawki interaktywne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium